Rafał Supiński

Facebook Instagram YouTube

Rafał Supiński


Jestem aktorem, wokalistą, pedagogiem, a także bywam reżyserem. Wychowałem się na książkach z historii oraz filmach Sci-Fi, typu „X-meni”. Od dawna marzyłem aby otworzyć miejsce, w którym młodzi i kreatywni mogliby się spotkać i wspólnie działać. A uważam, że każdy z nas jest twórczy, tylko często poprzez różne sytuacje społeczno-rodzinne wykształciliśmy w sobie tę cechę w większym lub mniejszym stopniu. 10-letnie doświadczenie teatralne pragnę wykorzystać do kształtowania programu edukacyjnego Akademii, tak aby oprócz teatru i innych sztuk uczestnicy mogli nabyć i rozwinąć umiejętności życiowe i społeczne – niezbędne i potrzebne to odważnego życia. Współpracowałem z Operą Krakowską, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem ROMA, Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki im. S. Moniuszki w Białymstoku. Byłem kilkukrotnym stypendystą za szczególne osiągnięcia artystyczne. Prowadziłem warsztaty teatralne w całej Polsce a także uczyłem m.in. w Zespole Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku czy Studium Wokalno-Aktorskim. Uwielbiam poznawać świat i inne kultury, dlatego wyjechałem na stypendium do Wielkiej Brytanii, gdzie studiowałem w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie oraz Czech – do Akademii Sztuk Scenicznych im. Leosa Janacka w Brnie.

Szczegółowa biografia: http://rafalsupinski.com/bio

„Odwaga to pokonywanie własnych słabości. Jest to siła ducha, którą możesz odnaleźć w sobie, nawet wtedy gdy inni wokół mają „wywalone”. Gdyby nie odwaga, nie zdecydowałbym się na studia za granicą.”

RS

Inni o mnie:

Pana Rafała Supińskiego zatrudniam w roli instruktora zajęć aktorskich podczas warsztatów musicalowych MUSICAMP. Pan Rafał jest niezwykle oddanym i zaangażowanym pedagogiem. Jego rozwój artystyczny i pedagogiczny na przestrzeni ostatnich lat jest imponujący. Pan Rafał dysponuje bardzo szerokim wachlarzem technik aktorskich, co pozwala wykonywać powierzone mu zadanie z najwyższą pieczołowitością, profesjonalizmem i oddaniem. Jego praca charakteryzuje się kreatywnością, żywiołowością i indywidualnym podejściem do każdego z uczestników. Jego pasja do sztuki odzwierciedla się w pracy warsztatowej i sprawia, że każde spotkanie z drugim człowiekiem jest inspirujące, nowe i wartościowe. Uczestnicy warsztatów musicalowych zawsze bardzo cenią spotkania z Panem Rafałem, a jego finałowe pokazy aktorskie spotykają się z aprobatą i podziwem całej kadry instruktorskiej i zaproszonych widzów.

Agnieszka Przekupień

Pan Rafał zbudował na warsztatach świetne warunki do pracy. Mogłam otworzyć się emocjonalnie i powiedzieć o sobie rzeczy, o których zazwyczaj się nie mówi. Poczułam się zrozumiana i zmotywowana do pracy. Spojrzenie Pana Rafała na teatr jest niepowtarzalne – to, co się działo, sprawiało, że na warsztatach czułam się, jakbym oglądała spektakl. Warsztaty były poprowadzone tak, żeby wszystkie uczestniczki sobie zaufały. Polecam zajęcia z Panem Rafałem wszystkim – każdy się tam odnajdzie.

Ula Karolak

Na zajęciach u Pana Rafała czuć dużo pozytywnych wibracji. Pan Rafał taki jest. Sama jestem w szoku skąd w Panu takie pokłady energii. Przyznam się szczerze, że teatr formy nie był moim ulubionym rodzajem sztuki, ale teraz się to zmieniło. Nigdy nie wpadłabym na czasami tak abstrakcyjne podejście do danego tekstu. Na początku zastanawiałam się, jak to będzie wyglądało, ale jak się zaufało to wychodziło coś naprawdę fajnego.

Natalia Hudziak