Natalia Jóźwiak

Facebook Instagram YouTube

Natalia Jóźwiak


Moją zawodową ścieżkę rozpoczęłam w Wyższej Szkole Choreograficznej w Paryżu (obecnie ACTS/Ecole de danse contemporaine de Paris), gdzie dostałam się jako jedyna Polka na sezon 2014/2015. Szkoliłam się i zdobywałam doświadczenie w Kibbutz – Ga’aton  w Izraelu, DiA Junior Company w Holandii, a  roku 2017 otrzymałam stypendium IUGTE i ukończyłam szkolenie Movement Director w Austrii. Po powrocie do  kraju podjęłam pracę w Teatrze Tańca Caro, gdzie jako solistka tańczyłam w wielu spektaklach w Polsce, we Francji, Włoszech, na Ukrainie oraz grając tytułową rolę Julii w spektaklu „Romeo i Julia” w polsko- koreańskiej produkcji współtworzonej z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Seoul Dance Company i prezentowanej w Polsce oraz Korei Południowej  (w Seulu).

Jako tancerka od 4  lat jestem związana również z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie tańczę w spektaklach: „Carmen”, „Doktor Żywago”, „Zemsta Nietoperza”, „Upiór w Operze”, „Baron Cygański”. Jestem również choreografem projektów: „Rozśpiewane ulice Świata”, „Ktoś nas tu buja”, „Sylwester w Operze”, „Kochanie, Grają naszą Piosenkę” oraz kilku innych z asystą Sebastiana Piotrowicza. Współpracuję z Warszawską Operą Kameralną przy spektaklu „Maria de Buenos Aires” oraz „Dziadek do Orzechów”.

Instruktorką tańca jestem od  2013 roku. Jako instruktor stacjonarny grup mistrzowskich w technikach jazz, ballet, taniec współczesny. Współpracowałam z zespołami Caro Dance  (Siedlce), Teatr Muzyczny Tintilo (Warszawa), Hand to Hand (Warszawa), Vulcan (Piastów), Danceworld by Agnieszka Kaczorowska (Warszawa) oraz Studio Tańca Feniks (Białystok).

Obecnie regularnie pracuję warsztatowo  m.in.: z zespołami: Master Dance Academy (Warszawa), Antidotum (Częstochowa), Niepubliczna Szkoła Baletowa w Bielsku-Białej, Cubana (Bielsko – Biała), Liga Tancev (Kaliningrad), Soul Dance (Dębica), Spin (Rumia), Lubelskie Centrum  Inicjatyw  Tanecznych, Dance4you (Żywiec), Born to Dance (Warszawa).

Na zajęciach staram się przekazywać doświadczenie i wiedzę zdobywaną w Polsce i za granicą w atmosferze zabawy, przy jednoczesnym nacisku na rozwój młodych tancerzy.

Podchodzę indywidualnie do każdego ucznia. Na zajęciach oprócz technik tańca przywiązuję dużą wagę do budowania  świadomości, kompetencji miękkich, pobudzania kreatywności i wrażliwości, wyrazu artystycznego oraz ze względu na wykształcenie muzyczne – muzykalności i rytmiki.

Odwaga to wyrażanie siebie, pokazywanie swoich emocji, osobowości i wrażliwości.

NJ