Marcin Zawada

Facebook Instagram YouTube

Marcin Zawada


Ukończyłem teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2006-2008 pracowałem jako inicjator i dyrektor artystyczny Praskiego Przeglądu Teatralnego Hajdpark w warszawskim Teatrze Wytwórnia. Przez 8 lat pełniłem funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Demoludy w Olsztynie. W 2016 roku byłem selekcjonerem przedstawień Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt w Toruniu. W sezonie 2011/12 byłem członkiem komisji artystycznej Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a w 2015 roku pracowałem jako juror w programie Teatr Polska.

Od lat mam przyjemność uczestniczyć w najważniejszych premierach teatralnych i współpracować na wielu płaszczyznach z ludźmi teatru: dramatopisarzami, reżyserami, selekcjonerami i dyrektorami teatrów oraz  dziennikarzami.  Teatr znam również od kulis – pracowałem jako asystent reżysera m.in. Krystiana Lupy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie  i Yany Ross w TR Warszawa oraz w krakowskiej Łaźni Nowej. W latach 2017-2020 byłem zastępcą dyrektora w Teatrze Syrena w Warszawie. Od 2013 roku prowadzę autorską audycję „Ten cały musical”  w Programie Drugim Polskiego Radia, a od 2017 roku prowadzę zajęcia z historii musicalu i muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Obecnie przygotowuje trzecią edycję festiwalu teatralnego w  Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Odwaga to umiejętność wyrażania swoich opinii, nawet kiedy są one sprzeczne z opiniami innych. Odwaga to podejmowanie nowych wyzwań, ale i przyznawanie się do niepowodzenia.

MZ