Agnieszka Przedlacka

Facebook Instagram YouTube

Agnieszka Przedlacka


Już blisko 15 lat jestem animatorką i menedżerką kultury. Pracuję przy produkcji i koordynacji wydarzeń artystycznych i rozrywkowych. Kreatywny świat wydarzeń to mój świat.

Pracowałam w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku jako asystent dyrektora ds. kluczowych klientów. Odpowiadałam za promocję i organizację wydarzeń, pozyskiwanie mecenasów i partnerów, wspierałam premiery takich tytułów jak „Skrzypek na dachu”, „Upiór w Operze”, „Traviata”, „Czarodziejski flet”, „Brzydki Kaczorek”, czy „Adonis ma gościa”. Odpowiadałam za organizację koncertów, gal, jubileuszów i targów przygotowywanych w instytucji, m.in.: edycje Międzynarodowych Targów Książki, Wschodniego Kongresu Gospodarczego czy Podlaskiej Marki Roku. Zarządzałam projektami kulturalnymi jak również zespołem go tworzącym. Przez lata miałam również niezwykłą przyjemność rozwijać fundację Edu Pro Arte, wspierającą dzieci i młodzież uzdolnioną artystycznie poprzez organizację koncertów i spotkań dedykowanych najmłodszym i ich rodzinom, konkursów stworzonych dla dzieci i młodzieży muzykującej „Mali dziś, wielcy jutro”. Zarządzałam również pracą Studia Baletowego, w którym zrealizowaliśmy tournee baletowe Francja-Luksemburg w 2016 roku. Zarządzałam Miejskim Ośrodkiem Animacji Kultury w Wasilkowie, gdzie odpowiadałam za funkcjonowanie instytucji, kształt oferty programowej, organizację wydarzeń oraz współpracę ze społecznością lokalną, partnerami, mecenasami kultury i mediami. Byłam redaktor naczelną miejskiego czasopisma kulturalno-społecznego, prezenterką radiową oraz konferansjerką. Wraz z firmą Stageman Polska przygotowywałam szkolenia z animacji czasu wolnego, pedagogiki zabawy oraz psychologii eventów. Moja kreatywna działalność była i jest mocno związana również z pracą w sektorze prywatnym. Jako event menager w agencjach eventowych odpowiadałam za realizację wydarzeń  o charakterze promocyjnym i integracyjnym,  pracując w agencji muzycznej na stanowisku kierownika ds. produkcji i klientów kluczowych organizowałam pojedyncze wydarzenia dedykowane oraz trasy koncertowe. Współpracowałam m.in.: z takimi markami jak: Mazda, Mercedes, BMW, Philips Polska, Selgross Cash and Carry, Auchan Polska, Unibep S.A, Arhelan, SaMasz Sp. z o.o. Ale też z instytucjami i podmiotami działającymi na rzecz kultury i edukacji: wspomnianą już Operą i Filharmonia Podlaską, Uniwersytetem w Białymstoku, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Teatrem Kwadrat w Warszawie, Centrum Kongresowym ICE Kraków, Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Narodowym Centrum Kultury, Urzędem Dzielnicy Ursynów Miasta Stołecznego Warszawy, Katowicami Miastem Ogrodów, Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych.

Miałam przyjemność organizować koncerty topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej (Piotr Rubik, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Bajm, Perfect, Golec uOrkiestra, Grzegorz Turnau, Artur Andrus, Ania Karwan, Kuba Badach, Lao Che, Coma, Sisters in Jazz), jak również koncerty z udziałem Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej i Polskiej Orkiestry Radiowej. Oczywiście po drodze była też edukacja: studiowałam filologię polską o specjalizacji wiedza o kulturze oraz MBA Zarządzanie, ukończyłam również akredytowane szkolenia m.in.: z organizacji wydarzeń, zarządzania zespołem i marką osobistą oraz PRINCE2 Foundation.

W świecie wydarzeń najbardziej cenię współpracę z najmłodszymi odbiorcami, którzy w większości przypadków są bardzo otwarci, ale i niezwykle szczerzy. W tej przestrzeni nieustannie my dorośli mamy dużo do zrobienia, ponieważ sztuka powinna pomagać najmłodszym zrozumień świat i siebie i dawać nieustannie siłę do pokonywania swoich słabości.

Odwaga jest pełnią życia.

AP