Facebook Instagram YouTube

Akademia


pełna Odwagi

Przedstawia autorski program zajęć artystyczno-rozwojowych dedykowany dzieciom i młodzieży, którego głównym celem jest wsparcie ich umiejętności życiowych i społecznych. Projekt powstał z obserwacji otaczającego nas świata i niezgodę na wyścig i wyzwania przed którymi stawia się dzieci już od najmłodszych lat. Niestety system edukacji pomija w rozwoju uczniów kluczowe kompetencje. A to właśnie inteligencja emocjonalna,  budowanie relacji, komunikacja międzyludzka, przedsiębiorczość, kreatywność, umiejętność planowania przyszłości, czy zarządzanie czasem są niezbędne do życia odważnego, do życia na własnych zasadach.

Inicjatorzy Akademii


Agnieszka Przedlacka i Rafał Supiński

Stworzyliśmy nowatorską Akademię Artystyczną, której misją jest kształcenie świadomych odbiorców sztuki i rzeczywistości oraz dodawanie dzieciom i młodzieży odwagi do pokonywania przeciwności i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Praca nad własnych rozwojem od najmłodszych lat i pokonywanie swoich ograniczeń jest najlepszą inwestycją w przyszłość każdego człowieka. Pragniemy wspierać młode talenty, a także rozwijać ich umiejętności społeczne. Inspiracją dla nas stała się Maria Montesorii, która uważała, że głównym zadaniem pedagogiki jest wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci, umożliwianie im wszechstronnego rozwoju fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego. Widzimy jak świat wymusza szybsze dorastanie, powoduje zagubienie i osłabia pewność siebie. Dodatkowo nie pozwala młodym na chwilę słabości i po prostu odbiera czas dzieciństwa. Chcemy uczestnikom Akademii dać narzędzia do tego, aby budowały swoje życia  na własnych zasadach i we właściwym tempie dla nich.  Narzędzia, które sprawią, że tych problemów będą mieli mniej, tak aby odważniej sięgać po swoje marzenia.

Odważ się!  Zapraszamy Cię do naszej Akademii.

Agnieszka Przedlacka

Już blisko 15 lat jestem animatorką i menedżerką kultury. Pracuję przy produkcji i koordynacji wydarzeń artystycznych i rozrywkowych. Kreatywny świat wydarzeń to mój świat.

Pracowałam w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku jako asystent dyrektora ds. kluczowych klientów. Odpowiadałam za promocję i organizację wydarzeń, pozyskiwanie mecenasów i partnerów, wspierałam premiery takich tytułów jak „Skrzypek na dachu”, „Upiór w Operze”, „Traviata”, „Czarodziejski flet”, „Brzydki Kaczorek”, czy „Adonis ma gościa”. Odpowiadałam za organizację koncertów, gal, jubileuszów i targów przygotowywanych w instytucji, m.in.: edycje Międzynarodowych Targów Książki, Wschodniego Kongresu Gospodarczego czy Podlaskiej Marki Roku. Zarządzałam projektami kulturalnymi jak również zespołem go tworzącym. Przez lata miałam również niezwykłą przyjemność rozwijać fundację Edu Pro Arte, wspierającą dzieci i młodzież uzdolnioną artystycznie poprzez organizację koncertów i spotkań dedykowanych najmłodszym i ich rodzinom, konkursów stworzonych dla dzieci i młodzieży muzykującej „Mali dziś, wielcy jutro”. Zarządzałam również pracą Studia Baletowego, w którym zrealizowaliśmy tournee baletowe Francja-Luksemburg w 2016 roku. Czytaj dalej…

AP
Rafał Supiński

Dzięki doświadczeniom zdobytym w Polsce oraz za granicą stworzyłem swój autorski program, który pragnę przekazać naszym odważnym uczestnikom. Studia w Państwowej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie dały mi podwaliny świadomości teatralnej. Półroczne stypendium na Akademii Sztuk Scenicznych im. Leosa Janacka w Brnie nauczyły mnie krytycznego, a nie krytykanckiego myślenia o sztuce. Ale największy przełom w mojej edukacji to otrzymane stypendium w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Spotkania, rozmowy i warsztaty z największymi świata artystycznego, tj. Elton John, Thomas Schumacher (producent teatralny, obecnie prezes Disney Theatrical Group), Headley Freaser, Claude-Michel Schönberg (kompozytor musicali „Miss Saigon” i „Les Miserables”), Imelda Stauton czy Rosalie Craig pozwoliły mi zobaczyć inną formę edukacji, jakiej w Polsce nie doświadczyłem. Dzięki pracy pedagoga w Studium Wokalno-Aktorskim oraz Zespole Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku, a także poprzez warsztaty teatralne prowadzone w całej Polsce widzę ogromną potrzebę nowej formy edukacji.

Uwielbiam zdobywać wiedzę i dzielić się nią z innymi. Ostatnio miałem przyjemność wziąć udział w szkoleniu „Trening Umiejętności Społecznych” prowadzonym w Warszawie przez Katarzynę Mierzejewską (pedagoga specjalnego oraz instruktora TUS) i Magdalenę Godlewską (psychologa i trenera TUS). Oprócz tego mam na swoim koncie kurs techniki Alexandra. Interesuję się umiejętnością zarządzania czasem, treningiem kreatywności oraz psychologią eventów.

RS
Rafał Supiński